Vánoční setkání v 1.A

Středeční podvečer byl pro naši třídu velmi sváteční. Pozvali jsme totiž rodiče, prarodiče, sourozence a kamarády na naše vystoupení.

Milé maminky přinesly cukroví, zapálili jsme svíčky a připravili třídu. Vše bylo nachystáno, mohli jsme začít.

Provedli jsme hosty cestou, kterou jsme prošli od září do prosince.
V září jsme začali básničkou naučenou hned první den ve škole a pozdravili jsme se také anglicky. S písničkou Kalamajka jsme se pomalu protančili do října.

V říjnu jsme se seznámili s prvními písmenky, zazpívali si anglicky o číslech. Ani paní vychovatelka v družině nezahálela a naučila se s dětmi písničku Tři citrónky i s tanečním doprovodem. Moc se jim to povedlo.

Listopad pro nás znamenal nová písmenka a také anglické barvičky. Chmurnou podzimní náladu jsme zaháněli opět písní, družina písničkou Není nutno. Ta nám vždy náladu vylepší.

I prosinec byl plný nového. Přišel k nám Mikuláš, kterému jsme zazpívali a přiblížily se Vánoce, ke kterým neodmyslitelně patří koledy. Ty nám krásně představily holčičky, které navštěvují pěvecký sbor a my jsme jim statečně pomáhali.

Aby toho nebylo málo a protože k Vánocům patří dárky, měli jsme pro naše hosty ještě jedno překvapení. Připravili jsme si taneček na Vánoční písničku Bílý slon. Dětem se to náramně povedlo a jistě udělaly rodičům i ostatním hostům radost.

Pak už stačilo jen popřát všem krásné Vánoce a hodně zdraví do nového roku 2017 a rozdat andělíčky, které si děti pro rodiče vyrobily.

Dětem se vše nadmíru podařilo a patří jim za to velká pochvala!
Hostům zase patří poděkování za cukroví a  za skvělou atmosféru, kterou pro děti vytvořili!

S pozdravem M. Klímová a I. Markvartová