Pěvecké sbory na koncertě v Praze

     Po poslední adventní neděli se každoročně v Betlémské kapli v Praze koná benefiční vánoční koncert organizovaný fakultou ČVUT. Výtěžek z tohoto koncertu je věnován ve prospěch dětských pacientů hematologické kliniky Motolské nemocnice. I tento rok byl opět přizván dětský pěvecký sbor Nokturňáček společně se smíšeným pěveckým sborem Nokturno pod vedením Mgr. Jarmily Hlubinkové. 
     Slyšet jsme mohli několik pastorel a také Českou mši vánoční od Jakuba Jana Ryby. Vzácným hostem byl český komorní orchestr s houslovým mistrem České filharmonie Jiřím Vodičkou, od nichž zazněly tóny z Čtvero ročních dob od Antonia Vivaldiho. 
Koncert to byl úžasný a pro nás, diváky, to byla možnost trochu se v předvánočním shonu pozastavit, poslechnout si mistrovské provedení klasické hudby a zároveň se naladit na vánoční notu.

     Pro každý pěvecký sbor je prestižní záležitostí zúčastnit se tohoto koncertu a já jsem ráda, že mezi tyto sbory patří i ty naše sezimoústecké. Každopádně to svědčí o úrovni a profesionalitě jak samotných sborů, tak i sbormistryně Jarmily Hlubinkové.
                  Zapsala Andrea Lacinová