Sedmáci na lyžařském výcviku

Začátkem února se vydala většina sedmáků se svými učiteli na týdenní lyžařský výcvik na Lipno. Ubytování na chalupě Lanovka jsme si oblíbili hned na začátku. Výbornou strategickou polohu u nástupní stanice čtyřsedačky ocenili nejen začátečníci, ale i zdatnější lyžaři.
Hned v pondělí se poprvé postavilo na lyže několik nelyžařů. Během prvního dopoledne šly jejich dovednosti velmi rychle kupředu a již ten samý den odpoledne se vyváželi lanovkou na velké sjezdovky. Ti zdatnější pilovali techniku se svými instruktory na strmějších svazích. Celý týden se technika sjíždění zlepšovala a lyžníci trénovali na slalomové závody. Na závěr všichni úspěšně absolvovali závody ve slalomu a večer byli kapitánem pasováni na lyžaře. V pátek se s námi Lipno rozloučilo sluníčkem a my odjížděli s dobrým pocitem, že se naše lyžařské dovednosti posunuly o kousek dál.
Jana Junková
 
Na lyžařský výcvik jsme jeli na Lipno. Cesta tam byla krátká, ale únavná. Když jsme dorazili, odnesli jsme si své kufry a tašky na pokoje, které nám byly přiděleny. Hned večer před večeří nás učitelé na svahu rozdělovali do družstev. Sněhu na sjezdovce bylo docela málo a občas se někde objevovaly plotny, ale i přesto se jezdilo skvěle. Lyžovat jsme chodili každý den dvakrát. Na svahu jsme se s kamarádkami neustále smály, nikdy jsme se nenudily a tak den ubíhal velmi rychle. Jídlo v jídelně mi také docela chutnalo, ale chybělo mi nějaké sladké jídlo. Počasí bylo na lyžování perfektní, možná mohlo jenom sluníčko více svítit. Předposlední den jsme jeli závod a večer jsme byli pasováni na lyžaře. Lyžák byl skvělý a určitě bych si ho chtěla ještě někdy zopakovat.
Tereza Borkovcová, 7. A