Jihočeský zpěváček 2017

     Byl chladný deštivý sobotní den.  Mnozí by si řekli, že v tomto počasí nevystrčí ani paty ven.  Naše zpěváčky to ale i přes toto nevlídné počasí neodradilo od toho, aby se zúčastnily krajské  soutěže Jihočeský zpěváček, která se konala ve Zvíkovském podhradí.
     Cestu v dešti jsme v autě dobře zvládli. V hotelu Zvíkov nás čekalo přivítání, malé občerstvení a zkouška s mikrofony. Pak už jsme se šli připravit na samotnou soutěž. V krojích to soutěžícím moc slušelo a výkony byly v letošním roce vynikající. Myslím, že i my jsme měli co ukázat a za to jsme byli náležitě pochváleni. Písně byly v doprovodu dud a harmoniky pana Vojtěcha Trubače.
     Za 1. kategorii soutěžil Tom Černý a Violka Šmejkalová, v 2. kategorii, která je postupová, mohly svůj um ukázat Verunka a Vendulka Šmejkalovy.  Vendulka se umístila na krásném 4. místě a stala se tak náhradnicí do celostátního kola. Zpestřením programu byly hry a diskotéka pro děti, ukázka zdobení kraslic a perníčků, vyrábění z papíru a také ukázka tvorby ze skla.

     Myslím si, že ač jsme přední místa nezískali, den jsme si opravdu užili.
                Andrea Lacinová a Jarmila Hlubinková