Noc s Andersenem po třetí

Letošním hlavním tématem je komiks Čtyřlístek. Nenašel se mezi námi nikdo, kdo by čtyřlístkovské postavy neznal. Přesto jsme společně zhlédli reportáž o historii časopisu a jeho autorovi  a také několik příběhů.

Pak jsme se na chvíli sami stali tvůrci komiksu. Přečetli a prohlédli jsme si začátek příběhu Ztraceni v podzemí a pokusili jsme se ho dokončit. Navzájem jsme se seznámili se svými výtvory a zjistili jsme, že se mezi námi nacházejí  opravdu nadějní  autoři komiksů.

Večer jsme také navštívili městskou knihovnu. Na chvíli jsme se proměnili na detektivy a pátrali po zloději komiksů. Vyzkoušeli jsme si různé vyšetřovací metody – snímali jsme otisky prstů, zkoumali jsme stopy a předměty doličné, luštili šifry. Většině skupin vyšetřovatelů se podle dostupných informací podařilo odhalit skutečného pachatele krádeže. Paní knihovnice pro nás připravila opravdu pěknou hru.
 
Pak už  jsme opustili komiksy a věnovali se vyrábění záložek do knihy, hádání pantomimy, poznávání písniček pozpátku a nechyběla ani stezka odvahy. Po půlnoci jsme sice zalehli do spacáků, ale spaní jsme ještě odložili a při baterce jsme si četli hororový příběh. Slabší povahy kolem jedné hodiny odpadly, ty silnější si potichu povídaly dál. Přesto ráno nikdo neměl problém s brzkým vstáváním. V osm hodin by už nikdo nepoznal, jaké řádění se tu večer konalo :)

Ráno sice bylo bez problémů, ale troufám si tvrdit, že okolo poledne už se klížily oči většině z nás. Mně tedy ano.  Doufám, že se naše poslední andersenovské nocování všem líbilo a že jim to nevyspání stálo za to.
                                                      Radka Panská