Noc s Andersenem - prvňáčci

V noci z 24. na 25. 3. se prvňáci na chvíli změnili na postavy z časopisu Čtyřlístek v rámci Noci s Andersenem.
Už během týdne jsme se na tento projekt připravovali. Děti si prohlédly Čtyřlístek, seznámily se s vlastnostmi a povahou jednotlivých postav. Potom se rozdělily do skupinek, které pak plnily zadané úkoly a vytvořily si vlastní plakát.

Večer dne "D" jsme se ve škole sešli v 18 hodin. Věci na spaní jsme si připravili do třídy a hned jsme vyrazili za prvním dobrodružstvím. Do knihovny. Paní knihovnice si pro nás připravila krásné zábavné a zajímavé úkoly: děti musely být rychlé jako Pinďa, silné jako Bobík, šikovné kuchařky jako Fifinka a chytrolíni jako Myšpulín.
Děti rozdělené do barevných týmů získaly také zasloužený poklad - sladkosti, který si musely na základě získaných indicií najít.
Všem se program v knihovně moc líbil, a tak byla paní knihovnice na závěr odměněna velkým potleskem. Tímto chceme ještě jednou poděkovat za připravený program.

Naše další cesta vedla do třídy, kde jsme si vybalili věci a posilnili se.
Následovalo pátrání po částech příběhů ze Čtyřlístku na základě několika nápověd.
Jednotlivé skupinky musely potom příběhy správně složit, přečíst, nalepit a nakonec i vybarvit. Byla to dost náročná práce, ale všem se podařilo úkoly splnit.

Poté muselo opět nutně následovat občerstvení. Na dětech se pomalu, ale jistě začínala projevovat únava. Nebylo se čemu divit, blížila se půl desátá. A tak se ani nikdo nebránil, když bylo zaveleno: "Do hajan!" - vlastně do "spacáků".

Ale ani to ještě nebyl konec. Kdo chtěl, mohl ještě zhlédnout film Čtyřlístek ve službách krále. Někteří vydrželi, jiní už si raději užívali zaslouženého odpočinku.
Ráno byl budíček v 7 hodin, ale to už byla většina dětí vzhůru. Následovalo urputné balení spacáků a karimatek prokládané snídaní a čajem.

Noc s Andersenem plná dobrodružství se nám povedla a jsme rádi, že jsme se jí mohli zúčastnit.

Martina Klímová, Pavla Vítková, Veronika Štěpánková