Noc s Andersenem s 5.A

Kdo je Pinďa, Fifinka, Bobík, a Myšpulín? To věděli všichni. Letošním tématem Noci s Andersenem byl  časopis Čtyřlístek a jeho čtyři hrdinové. Děti přinesly mnoho vlastních časopisů,  dokonce i společenskou hru se známými postavičkami.
Nejprve jsme si  však museli připravit ležení ve třídě. Natáhly se karimatky a vybalily spacáky. Pak už nás čekali komiksoví hrdinové Seznámili jsme se s panem Němečkem, který postavičky vymyslel. Zhlédli jsme dokument, jak se postavičky kreslí. Překvapilo nás, kolik autorů se vystřídalo při psaní textu. Sami jsme si zkusili vyplnit bubliny v jednom příběhu a navzájem si je přečetli. I mezi námi by se našli zdatní autoři. Objevili jsme, jak důležitá jsou citoslovce při psaní kreslených příběhů. Ani jsme nepřečetli všechny sešity, které jsme ve třídě shromáždili, když nadešel čas jít do knihovny vyřešit detektivní případ. Zloděje odhalily čtyři z pěti detektivních kanceláří. Na hodinách čas už hodně pokročil a začalo chystání na spaní. Do spacáků se ale mohlo až po stezce odvahy. Podél svíček se muselo projít téměř celou školou a donést figurku z podivně vyhlížejícího vědra. Všichni se šťastně vrátili a mohli konečně zalehnout. Protože se ještě dětem nechtělo spát, četly se na dobrou noc pohádky Hanse Christana Andersena, které všechny brzy odvedly do říše snů.
Než jsme ráno opustili školu,vyprávěli jsme si, co bylo nejzajímavější. Na celé čáře anketu vyhrál bobřík odvahy, našli se však i tací, kteří ocenili povídání a kvízy o Čtyřlístku, příjemné prostředí ke spaní a ticho po ránu až do budíčku, psaní komiksu apod.
Moc se nám Noc s Andersenem líbila, myslíme si, že bychom ji rádi absolvovali i příští rok, i když už budeme šesťáci.
Hana Hemerková