Na II.ZŠ se zpívá

Už v lednu se začaly děti z dětského pěveckého sboru Nokturňáček připravovat na vystoupení a soutěže,které je čekaly ve druhém pololetí. První vystoupení  absolvovaly na vernisáži velikonoční výstavy v Galerii 140 v Táboře.V plně zaplněných prostorách se  krásně nesly jejich lidové písničky. Stříbrné pásmo si vyzpívaly děti  na krajské přehlídce DPS ve Strakonicích. A nebyl to jediný úspěch.
     Ve Zvíkovském Podhradí se konala krajská soutěž Jihočeský zpěváček 2017. Všechny děti, Viola Šmejkalová a Tomáš Černý v 1. kategorii a Veronika a Vendula Šmejkalovy
v 2.kat., si vedly v tvrdé konkurenci velice dobře a dostaly od poroty velikou pochvalu. Dvě pěvecká tria (N.Peclinovská,V.Šmejkalová,K.Kolací a M.Koblihová,V.Šmejkalová, K.Pavlíková) si přivezla z okresní soutěže Jihočeský zvonek stříbrná pásma a v jednotlivcích získala Vendula Šmejkalová v Táboře zlaté pásmo a v krajském kole potom stříbrné. Všem zpěvákům gratulujeme.

Pokud chcete děti slyšet "na živo" ,přijďte na školní zahradu II.ZŠ 15.června v 17. hodin.
                            zapsala Jarmila Hlubinková