Čtvrťáci v pevnosti Boyard

Týden od 15.5. - 19.5. 2017 trávili čtvrťáci opět v Dolním Žďáru v penzionu Sigma, který se pro nás stal na tyto dny dobývanou pevností Boyard.

Nejenom ve známé televizní soutěži, ale i tady se bojovalo o vítězství – děti soutěžily a získávaly za splnění úkolů klíče od pevnosti, luštily šifry a sbíraly indicie. Ani závěr se nelišil od té televizní verze – na děti čekal vytoužený a určitě i zasloužený poklad.

Týden to byl opravdu náročný – každé družstvo si nejprve vymyslelo bojový soutěžní pokřik, vyrobilo svůj erb a už se šlo na první plnění úkolů obratnosti, mrštnosti, rychlosti, hbitosti a vytrvalosti. Avšak nejen fyzická zdatnost se tu prověřovala, prokázat se musela i dobrá paměť, bystré myšlení a ukázalo se, kdo má jak se tak říká „za ušima“. K řešení tu byly různé vědomostní kvízy a zapeklité šifry.

Samozřejmě jsme si našli chvilku i na zasloužený relax při koupání ve vířivce, na které jsme natěšení už celý rok. Trošku strachu také není na škodu a tak jsme nemohli zapomenout ani na bobříka odvahy. Závěrečná disco, při které se všichni krásně vyblbneme, už patří k našim tradicím.

A odměna na konec? Určitě nechyběla. Ptáte se jaká? No přece klíč k té „naší“ pevnosti čtvrťáků.

Bylo nám fajn a příští rok zase na škole v přírodě.

J.Dvořáková, B.Faladová, O.Boháčová