Nejlepší sběrači papíru u hasičů

Parný den 20.6.2017 plný příjemného hraní čekal na děti, které odevzdaly nejvíce papíru do sběru.
Nejprve jsme se svezli MHD na zastávku na Sídliště nad Lužnicí, odkud jsme došli do cukrárny v zahradnictví Srub. Děti si tu mohly vybrat něco pro jejich mlsné jazýčky a pohrát si. Pak jsme se přes kopec Svatá Anna dostali pěšky do Měšic až k objektu Hasičského záchranného sboru České republiky. Tady si nás převzala paní, která vyprávěla dětem řadu zajímavých informací. Žáci i žákyně si od ní vysloužili pochvalu za mnoho znalostí a nekonečné množství otázek. Odměnou jim bylo prolézání labyrintu a zdolávání opičí dráhy. Pak přihlíželi rozřezání auta, aby bylo možno osvobodit uvězněné zraněné. Nakonec si vyzkoušeli držet hadice a hasit. Nejedna kapka padla i na ně, což v dnešním horkém dni nikomu nevadilo. Nyní už se jen rozloučit a zpět na autobus, který nás odveze zpátky ke škole. Den bez školy se nám moc vydařil.
Poděkování však patří všem sběračům za každý kilogram papíru, který v průběhu celého školního roku  přinesli.
Hana Hemerková, Olina Boháčová