O naší republice v knihovně

Po prázdninách se ve škole většinou první týdny opakuje a tak si to naše třída 5.A letos zpestřila programem „Česká republika“ v knihovně.
Hned na začátku nás čekaly vědomosti ze čtvrtého ročníku a děti si až překvapivě hodně informací z loňska zapamatovaly. Poté si přečetly příběh o Golemovi a na závěr se dozvěděly, čím vším se čeští fyzikové, lékaři či vynálezci v minulosti proslavili. Čas velice rychle uplynul a tak jsme si poslední činnost, kterou pro nás slečna Mrázová připravila, vypracovali ve třídě. Půjčili jsme si k tomu encyklopedické knihy, ve kterých děti hledaly potřebné znalosti k vyplnění tajenky.
Program se nám moc líbil a již se těšíme na další.
                                                                                                       zapsala B. Faladová