Z Dubínku je předškolák

Dětský folklorní soubor Dubínek nám vyrostl z plenek a stal se z něj předškolák. V září to byly čtyři roky, co byl založen. Za tuto dobu se událo spoustu věcí. Pořídili jsme si nové kroje, koupili jsme dudy a začali pilně trénovat. Nacvičili jsme několik pásem a naučili se nové jihočeské písně. Souborem prošlo mnoho dětí, ne ale všichni vydržely. Přicházejí nadále další a další, kteří mají chuť si s námi zatančit a zazpívat, a tak má náš soubor ustálený počet členů.
     Září tohoto roku jsme začali vystoupením na několika akcích. Na Táborských setkáních a Svatováclavských slavnostech nás sice provázel drobný déšť, ale přesto jsme si to užili. V průvodu jsme si zazpívali naší píseň „My jsme soubor Dubínek“ a na vystoupeních jsme předvedli tanec, zpěv s doprovodem naší kapely a také hru na dudy. První říjnovou sobotu jsme byli pozváni na Zemědělské slavnosti v Měšicích společně s našimi nejstaršími mažoretkami, a také roztleskávačkami. Byl to bezva den. I když nám opět poprchávalo a byla velká zima, diváci byli skvělí a nás to neodradilo od chuti ukázat, co dovedeme.  Za to jsme také dostali patřičnou odměnu v podobě nejrůznějších dobrot, které jsme dojídali ještě v pondělí ve škole. Myslím si, že vystoupení byla podařená a my budeme mít opět na co vzpomínat.

A co nás čeká dál?
Těšit se můžete na nová pásma, která nacvičujeme, s názvem Vánoční koledování, Kominík má pech a také Naše Káča.

Za DFS Dubínek zapsala Andrea Lacinová