Barevný den

Tak jako se zbarvuje podzimní listí na stromech, tak se ve středu 22. listopadu 2017 do barev oblékli i naši žáci jednotlivých tříd prvního stupně.

Všude kolem nás se vyskytuje velká škála barev a jejich odstínů. Právě podzim je období plné barev, kdy se příroda mění a připravuje k zimnímu spánku. Barevný den byl pro žáky zpestřením a zároveň získáním nových poznatků, jak můžeme barvami vyjádřit své pocity, náladu nebo co která barva symbolizuje.

Každá třída si na začátku měsíce vylosovala svoji barvu, do které se tento den oblékla a oblečení sladila různými stylovými doplňky. Zapojili se i třídní učitelé, kteří přišli oblečeni ve stejné barvě jako jejich žáci.
Žáci si mohli vytáhnout bílou, žlutou, oranžovou, červenou, růžovou, modrou, zelenou nebo hnědou barvu. Hlavním úkolem bylo vysvětlit význam vylosované barvy.

Během dne probíhala výuka. V závěru dne jsme se všichni sešli v tělocvičně a vzájemně prezentovali symboly vylosovaných barev.

Dětem patří velká pochvala za připravenost.

Zapsala Pavla Vítková