Prvňáčci v knihovně

Přestože je knihovna v těsné blízkosti naší školy, některé děti o její existenci neměly ani tušení.  Pro většinu z nich to byla první návštěva knihovny vůbec.
Paní knihovnice nejdříve přečetla dětem knihovnické pohádky. Jejich prostřednictvím postupně daly dohromady pravidla, která musí návštěvníci knihovny dodržovat, a pravidla, podle kterých by se měl každý čtenář chovat ke knihám. Potom si děti napsaly, ilustrovaly a svázaly svoje vlastní knížky. Téma si každý vybral podle svých zájmů. A tak vznikly knihy pohádkové, knihy o dinosaurech, o přírodě, o rytířích a o zvířátkách.
Nakonec se prvňáčci seznámili s dětským oddělením knihovny a prohlédli si knížky pro začínající čtenáře. Knihy je moc zaujaly. Ve skupinkách brali z polic stále nové a nové knihy, a tak vzal pořádek v regálech trochu za své.
Návštěva se všem moc líbila. Děti se hned těšily, až si s rodiči zajdou vypůjčit první knihu a také až na jaře znovu do knihovny vyrazíme.
                                                                                                                                                                               třídní učitelka Radka Panská