Malá školička - aneb příprava k zápisu - 1. setkání

V úterý 6. února jsme se znovu sešli s předškoláky na další sérii setkání - Malé školičky – aneb přípravy k velkému zápisu. Cílem těchto setkání je připravit děti na zápis a procvičit to, co je tam čeká, aby je už nic nepřekvapilo – a když, tak jen mile.

Tentokrát jsme usedli do školních lavic a naučili se, jak v nich správně sedět, aby nám práce šla pěkně od ruky. Procvičili jsme prstíky, naučili se říkanky, zazpívali písničky a vyzkoušeli, zda víme, kde je vpravo, vlevo či uprostřed. A protože je zima a možná napadne ještě i troška sněhu, postavili jsme pomocí naší šikovné ručky a tužky sněhuláka.

Příště – 27. 2. nás čekají písmenka a hra se slovíčky. Těšit se na vás bude J. Dvořáková, B. Faladová, A. Lacinová a P. Vítková.