Ohlédnutí za lyžařským výcvikem aneb super týden na lyžáku

V tomto roce vyjely sedmé třídy na lyžařský výcvik v únoru a měly nesmírné štěstí na počasí. Na Šumavě ve Skiareálu Lipno bylo dost i přírodního sněhu, a tak nebyly bílé jenom sjezdovky, ale i okolní krajina. Velké mrazy se dostavily až po jejich návratu domů. Všichni si mohli užívat příjemného zimního počasí a soustředit se jen na vlastní lyžařské umění. To se zlepšovalo každým dnem a ve čtvrtek se úplně všichni zúčastnili závodů. Instruktoři lyžování měli z lyžařů jenom radost, protože každý dokázal projet závěrečný slalom.  Jaké dojmy měli samotní žáci a žákyně? Tady je jejich vyjádření:

Letos 7. třídy zase vyrazily na lyžařský výcvik. 18. února v 12:30 vyjel na Lipno autobus plný natěšených dětí. Hned ten den jsme ukázali své dovednosti a nedovednosti na lyžích a učitelé si nás podle zdatnosti rozdělili do čtyř skupin. V těchto skupinách jsme potom jezdili celý týden. Samozřejmě ti, co se zlepšili, se mohli posunout do „lepší“ skupiny. Jezdilo se ráno, odpoledne… vlastně pořád. Byli jsme ubytování na chatě Lanovka. Pokoje byly po deseti. Ve volných chvílích jsme poslouchali hudbu, hráli hry nebo nám učitelé zajistili nějakou přednášku. Návštěva bazénu nesměla chybět. Jedli jsme třikrát denně ve velké jídelně. Všichni jsme se zlepšili v lyžování a mně se tam moc líbilo. Můžu s klidem říct, že to byla ta nejlepší školní akce, na které jsem byl.
Jakub Homola, 7.B
Dne 18. února vyrazila naše třída společně se 7.A na lyžařský výcvik na Lipno. Když jsme přijeli, přiřadili nám pokoje a my se ubytovali. Dostali jsme instrukce a vyrazili na svah. Druhý den nás rozřadili do dovednostních skupin. V ceně pobytu byla i snídaně, oběd a večeře. Jako oživení učitelé vyhlásili soutěž ve slalomu. Zúčastnili se všichni a my si to užili. Měli jsme oddechový den a mohli jsme si vybrat, jestli půjdeme do bazénu nebo do cukrárny. Rozdělili jsme se na poloviny a vyrazili. V odjezdový den jsme ještě lyžovali. Dopoledne i odpoledne. Byl to „frmol“, ale zvládli jsme to a odjeli jsme. Rád bych za všechny řekl, že jsme si to užili a byla to ta nejlepší školní akce!
Martin Kondáš, 7.B
Ve dnech 18.2.-23.2.2018 se sedmé třídy zúčastnily lyžařského výcviku, který se konal v Lipně nad Vltavou. Poté, co děti dorazily na místo, si všichni vybalili a žáci byli rozřazeni do několika skupin podle toho, jak jim lyžování šlo – v 1. skupině byli nejlepší lyžaři a ve 4. děti, které nikdy nelyžovaly. Na konci týdne byla tohle ale pouhá čísla skupin, protože se všichni naučili perfektně lyžovat. Žáky musel samozřejmě někdo hlídat a učit lyžovat. Byla to paní ředitelka Zdena Helmová, její syn Adam Helma, pan učitel Sedliak, paní učitelka Petra Kukačková a zdravotnice paní učitelka Hemerková. Dětem i učitetelům se lyžařský výcvik moc líbil, všichni se vrátili s velkým úsměvem na tváři.
Bára Plechatová, 7.A
18. února se 2. ZŠ v Sezimově Ústí rozhodla vzít své sedmé třídy na lyžařský výcvik na Šumavu. Byl to velmi náročný týden, každopádně si to všichni užili. I přes pády na různé části těla se tato událost obešla bez vážných zranění. Škola byla ubytovaná na chatě Lanovka. Učitelé nenechali nic náhodě, a tak se lyžovalo úplně každičký den dopoledne i odpoledne. Třetí den v týdnu byla uskutečněna procházka na krásně zamrzlou vodní nádrž Lipno. Na konci týdne nastala další náročná část a tou byl odjezd. Nikdo si tam nic nezapomněl a všem se tam moc líbilo.
Josef Zíka, 7.A
Tento rok jsme navštívili Skiareál Lipno. Odjížděli jsme 18. února a vraceli se 23. února. Ihned v neděli večer nás učitelé rozdělili do čtyř skupin podle zkušenosti lyžaře a na lipenském Foxparku jsme si vyzkoušeli sjet mírný kopec. Ten den byla na programu ještě večeře. Celý týden jsme lyžovali jak dopoledne (4 hodiny), tak odpoledne po výtečném obědě (2 hodiny). Po lyžování jsme mohli být na pokoji a relaxovat, případně strávit čas v klubovně s druhou třídou. Večeře byly vždy teplé a nejvíce nám chutnaly buchtičky se šodó. Všechny dny se sobě podobaly až na středu. To jsme totiž navštívili lipenský akvapark, ve kterém bylo nejvíce zábavy. Čtvrtek byl ve znamení slalomu. Vyhlášení nejlepších časů se konalo ihned večer. V pátek byla taková smutná atmosféra. Schylovalo se ke konci. Nikomu se nechtělo domů. Děkujeme škole, že nám tento zážitek umožnila.
Karolína Ludikarová, 7.B
Ve dnech 18.2.- 23.2. se uskutečnil lyžařský výcvik na Lipně. Dostali jsme 4 pokoje po 10 lidech. Hned ten den jsme byli rozděleni do 4 skupin. Na svahu jsme dělali různá cvičení, někdy byla dobrá a občas se nám úplně nelíbila. Za odměnu jsme občas jeli ski-kros nebo skokánky. Na lanovce byla zábava a bylo jedno, s kým jedeme. Po večerech jsme měli dobrou partu a povídali jsme si. Den co den byla čím dál lepší parta a všichni jsme se zlepšili na svahu. Jediné negativum byly malé pokoje a pomalá WIFI. Jinak to byl nejlepší zážitek s vámi. Díky moc, že jsem tam mohl být.
Filip Švec, 7.A
 Za celý instruktorský tým Hana Hemerková