Hudební laboratoř v Rudolfinu v Praze

Anna Polívková, Ondřej Moravec a Česká studentská filharmonie v hudební laboratoři otevřela zájemcům ze šestých tříd svět vážné hudby.
Dne 14. 3. 2018 se žáci dověděli, proč se říká vážné hudbě vážná, že může být nevážná, jak se chovat na koncertě. Mluvilo se o tom, jaké emoce v nás hudba vzbuzuje, ale především si je mohli posluchači prožít při poslechu skladeb např. Smetanovy Vltavy, Dvořákovy Polednice, Vivaldiho Jara a Léta, či Stravinského Ptáka Ohniváka. Poslech umocňovala atmosféra živého koncertu ve zdech významné novorenesanční architektonické památky. Protiváhou hudebního pořadu byla procházka kolem Jeruzalémské synagogy, Obecního domu, skrz brány Prašnou a Jindřišskou, přes Karlův most na Kampu a zpět kolem Sovových mlýnů přes most Legií s pohledem na Národní divadlo a projitím Národní třídy na Václavské náměstí. Cestou byl čas na svačinu i na zastávku u Lennonovy zdi, kde se děti seznámily s opačným pólem hudby a to populárním.
Tyto zážitky podtrhla ještě společná cesta vlakem.
Hana Hemerková a Petra Kukačková