Malá školička předškoláčků potřetí a naposled

Poslední setkání předškoláčků na naší škole před „velkým “ zápisem proběhlo v úterý 20.března. Tato společná půlhodinka byla věnována počítání, barvám a geometrickým tvarům. V úvodu jsme si zopakovali básničku z minulých lekcí a poté zpívali a počítali s Jankem prstíky. Následovalo počítání oken, dvěří, topení, závěsů a jiných předmětů ve třídě. Poté jsme přiřazovali různý počet puntíků ke správnému číslu a řadili čísla do posloupné číselné řady. Čekala na nás i hra s geometrickými tvary a jejich barvami. Nakonec přišel jeden kreslící úkol, se kterým si všichni hravě poradili a dokonce si vysloužili i svou první jedničku.

Tímto setkáním jsme prošli úkoly, s jejichž splněním by si děti měly umět poradit u zápisu. Zbývá ještě dotrénovat zavazování tkaniček a zapínání knoflíků, ale to už je váš malý domácí úkol o jehož splnění se přesvědčíme právě při zápise do naší školy, na nějž vás všechny srdečně zveme.

Budeme se těšit ve středu 11.4. a ve čtvrtek12.4. 2018 vždy od 12. - 17. hodin.

J.Dvořáková, B.Faladová a pedagogové 1.stupně