Dubínek na zahájení velikonoční výstavy

Letošní zima byla mrazivá. Brzké stmívání na náladě nepřidávalo a nutilo spoustu z nás spíše odpočívat.
Děti z dětského folklorního souboru ale zima neudolala. Po řadě vánočních vystoupení se daly do pilného nacvičování nových pásem. Přibyli nám noví členové jak z řad dětí, tak i dospělých. Bylo nutné ušít nové kroje, sestavit choreografie, napsat noty pro muzikanty a trénovat nové tance. Děti se do práce pustily s chutí, nezaháleli však ani dospělí a to nejen z Dubínku, ale  i z řad dalších příznivců lidové muziky.

Naše první vystoupení, kde jsme jedno z nových pásem mohli ukázat, zahajovalo velikonoční výstavu v kině Spektrum. Vystavovaly zde naše šikovné sezimoústecké zahrádkářky a my jsme byli opět pozváni, abychom výstavu zpestřili naším vystoupením. Účinkovaly malé i velké děti. Tančili s chutí a dobrou náladou, což pokládáme za nejdůležitější.

A co nás čeká v tomto roce dál?
V plánu máme další vystoupení, festivaly a charitivní akce, na které se budeme moc těšit.

Vedoucí souboru Andrea Lacinová