Noc ve 2.A

Jako minulý rok, také letos nás čekala Noc s Andersenem. Tentokrát na téma knihy Povídání o pejskovi a kočičce.

Sešli jsme se v 18 hodin a během deseti minut změnili třídu v kemp plný spacáků, karimatek, plyšáků a jídla.
V půl sedmé nás už čekalo milé setkání s paní spisovatelkou a také učitelkou Alenou Bláhovou.
Ta si pro děti připravila povídání a ukázky knížek, které pro ně napsala. Dozvěděli jsme se, jak vzniká kniha od úplného začátku, nápadu, až po její křest. Poté následovalo čtení z knihy.
Paní spisovatelka vybrala pohádku, ve které vystupoval mlsný krokodýl. Dětem se předčítání moc líbilo mimo jiné také proto, že se do pohádky mohly zapojit a pohladit si plyšového velikého krokodýla a další rekvizity.
Potom děti debatovaly, ptaly se na vše, co je o knížkách zajímá.

Po nezbytném posilnění z vlastních i cizích zásob jsme se rozdělili do barevných skupinek.
Pak už nás čekalo sbírání bodíků za splněné úkoly. Důležitá byla týmová práce, rychlost i zručnost.
Skládali jsme večerníčkovskou čepici, luštili křížovku z pohádek, hledali pohádkové postavy, skládali a lepili obrázky s pejskem a kočičkou a další úkoly.

Po získání požadovaného množství bodů, následovalo hledání sladkého pokladu. Každá skupina rozluštila tajnou šifru a uháněla najít poklad. Po jeho následném bleskovém zlikvidování jsme se už šli uvelebit do pelíšků. Před spaním jsme si ještě pustili večerníčkovské pohádky, abychom měli pěkné sny.

Po klidné noci nastalo veselé ráno plné balení, baštění a hlavně hledání vlastních věcí, které přes noc nějaký školní šotek schoval.
I když by tomu nikdo, kdo by nás při uklízení pozoroval, nevěřil, začalo se místo zmatku stále více objevovat něco, co připomínalo naši třídu před Andersenem.
A doopravdy - když dorazili první rodiče, skvěla se už naše třída opět v plném lesku!

Přestože někteří z nás budou tuto noc ještě chvíli dospávat, zůstává v nás především pocit nevšedního zážitku s pohádkou a knížkou!

Martina Klímová
                                                                       třídní učitelka