Úspěch zpěváčků naší školy

Ve čtvrtek 12. března se konalo v Táboře již tradičně okresní kolo soutěže Jihočeský zvonek. Naše děti vystoupily ve dvou kategoriích. V té první, pro děti 4. a 5. tříd získala Verunka Šmejkalová stříbrné pásmo. Ve druhé, pro děti 6. a 7. tříd jsme vybojovali dvě zlatá pásma - Vendulka Šmejkalová v kategorii sólo, a Michalka Koblihová, Klárka Pavlíková a Vendulka Šmejkalová v kategorii trio. Navíc obě tato vystoupení nás budou reprezentovat  i ve Strakonicích v krajském kole.

Velký úspěch se dostavil i v sobotu 24. března, kdy šest děvčátek v nažehlených lidových krojích vystoupilo na krajské soutěži
Zpěváček  2018 ve Zvíkovském podhradí. Zpívalo se ve dvou kategoriích. V první kategorii do 9 let se neztratily Klárka Dlouhá, Violka Šmejkalová a Adélka Rybáková, ve 2. kategorii nad 9 let si vedly výborně Míša Koblihová, Verča Šmejkalová a Venda Šmejkalová. Ta celou soutěž vyhrála a postoupila do českého zemského kola v Chrudimi.

Všem dětem děkujeme za vzorná vystoupení a gratulujeme k úspěchu.
                                                                                      Andrea Lacinová a Jarmila Hlubinková