Noc s Andersenem v šestých třídách

Před 111 lety se narodil Jaroslav Foglar, český spisovatel a skaut. Jeho knížky se staly základem Noci s literaturou v šestých třídách. Většinou se všechny aktivity týkaly knihy Rychlé šípy. Stejně jako Roy, hrdina z Rikitanova vyprávění, museli všichni plnit zadané úkoly a lovit tak své bobříky. Při návštěvě knihovny se  seznámili se životem Jaroslava Foglary a získali první dva bobříky -  hmatu a indiánských signálů. Plnili se i další bobříci – žízně, mrštnosti, bystrosti, paměti, odvahy a mlčení. Žáci a žákyně  si zkusili také žít modrým životem – neříkat sprostá slova, nepoužívat mobil či vykonat dobrý skutek. Nikdo se nenudil, pořád bylo co dělat. A když přišel čas spánku, nikomu se nechtělo. Ráno v 7:00 hodin byl budíček a to takový, že paní učitelka Hemerková přišla budit hrou na dudy. Pak  se všichni sbalili a dali třídy do pořádku. Po posledním slově o celé akci, jaké to bylo a co bylo nejzábavnější, přišlo rozloučení. A co si myslí sami žáci a žákyně? ,, Byl to super zážitek a super nápad.“
 Nela Brožová, žákyně 6.C, a  Hana Hemerková