Olympiáda 2. stupně

Dne 1. června 2018 v ranních hodinách u naší školy vzplanul pomyslný olympijský oheň. Žáci 2. stupně vyměnili školní lavice a třídy za různá sportoviště, učebnice za pohodlné oblečení a obutí a sešity za sportovního ducha. Mezinárodní den dětí se nesl v duchu olympijských her. Nadšené sportovce čekaly tradiční disciplíny školní olympiády – běh (60m, 200m, 800m), štafety, vrh koulí, hod kriketovým míčkem, skok do výšky a do dálky. Kdo zrovna nesportoval, podporoval své kamarády a spolužáky, což umocňovalo atmosféru. Učitelé na jednotlivých stanovištích zajišťovali výsledky a dohlíželi na zásady „fair play“. Nad některými sportovními výkony se nám až tajil dech. První tři místa ve všech kategoriích získala cenné „kovy“. Celé dopoledne uzavřela disciplína, která se nese velké oblibě nejen v žákovských řadách, ale své nadšence našla i v kantorském zastoupení. Jde o běh se specifickým názvem „cvoci“. Skoro sedmdesátka sportovců se krátce po poledni postavila na start dvoukilometrového úseku. Vítězi v této disciplíně byli všichni. Krásný den plný sportu, slunce, zábavy a pohody si všichni náležitě užili a většina z nás se již určitě těší, až za rok opět na našem hřišti vzplane olympijský oheň.
Za sportovce a pedagogy 2. stupně zapsala Petra Pychová