Dětský den čtvrťáků

Dětský den je svátkem dětí. V tento den by děti měly zapomenout na učení a trošku si to se svými učiteli i spolužáky užít. Naše třída se rozhodla, že si udělá zážitkový den a pozná Tábor trošku jinak.
     Po našem příchodu na náměstí jsme se rozdělili do skupin a dostali pracovní list s mapou a zajímavými úkoly, které jsme postupně plnili po trase v úzkých uličkách města. Najít nářadí, které drží andíci u vstupních dveří městského úřadu, pro nás nebyl problém, horší už bylo poznat druh ornamentů na Škochově domě. Počítali jsme patníky, které chránily domy před koly povozů a hledali sedm kašen, které jsou na Starém městě. Úkolů bylo plno. Také jsme navštívili Housův mlýn a jeho zbrojnici a nezapomněli jsme si pochutnat na dobrotách v cukrárně Budík.
     Tento den jsme si opravdu užili.
                               Třída 4.A a Andrea Lacinová