Loučení se Slabikářem

A setkávat se se Slabikářem se opravdu vyplatilo. Všichni prvňáčci zvládli čtení výborně, čtení je baví a mnozí z nich už dokonce přečetli několik knížek. Proto v úterý 12. června předvedli své čtenářské umění svým rodičům a prarodičům, paní knihovnici, ale především královně Říše čtenářů.

Na začátku svého vystoupení děti přivítaly všechny přítomné básničkou. Potom zazpívaly písničky, které se naučily při hudební výchově, a zatančily mazurku. Děvčata předvedla, co se naučila v kroužku mažoretek a roztleskávaček.

Pak už přišla na řadu písmenka. Prvňáci přednesli básničky, které je doprovázely při učení písmenek, a každý přečetl kousek pohádky. Královně se jejich vystoupení líbilo a uznala, že jsou opravdovými čtenáři a jsou připraveni stát se rytíři řádu čtenářského. Společně přednesli slib a poté je královna slavnostně pasovala na rytíře. Všichni byli odměněni jmenovacím listem, knihou a samozřejmě obrovským potleskem.

Odpoledne v knihovně se dětem moc povedlo a všem se líbilo. Teď už nezbývá než věřit, že dětem chuť číst a radost ze čtení zůstane až do dospělosti.
                                                                                                                                                                                       Radka Panská, třídní učitelka