5.A v knihovně

Prázdniny utekly jako voda a byl tu opět školní rok. To, po čem se nám stýskalo, byla knihovna a její krásné programy. Aby se nám nestýskalo dlouho, rozhodli jsme se jí první školní pátek navštívit. Tentokrát nám byl nabídnut program Čtyřlístek a komiks. Paní učitelka zavzpomínala na svá dětská léta, kdy si s chutí jejich příběhy četla. A nás tím pádem zajímalo, od kdy Čtyřlístek vychází. Dozvěděli jsme se, že poprvé se na trhu objevil v roce 1969. Nelze se nezačíst do jejich příběhů, kde Myšpulín stále něco vynalézá, Piňda se neustále něčeho bojí, silák Bobík nezapře svůj dobrý vztah k jídlu a Fifinka se pečlivě o všechny stará. Společně prožívají příběhy ve vesničce Třeskoprsky, kde mají spoustu kamarádů a občas pomáhají odhalovat detektivní záhadu.
     V knihovně jsme si nejen přečetli některé příběhy, ale také skládali puzzle, tvořili svůj komiks a také hráli hry na postřeh a rychlost.

Další program nás čeká v říjnu a my se na něj moc těšíme.
                                                              Třída 4.A a Andrea Lacinová