Prvňáčci poprvé v knihovně

Přestože je knihovna v těsné blízkosti naší školy, některé děti o její existenci neměly ani tušení.  Pro většinu z nich to byla první návštěva knihovny vůbec.
Paní knihovnice nás mile přivítala ve svém království, seznámila nás s pravidly, která se musí na jejím území dodržovat. A tak jsme se dozvěděli, jaké zákony zde pro každého návštěvníka platí, a jak by se měl každý čtenář chovat ke knihám, ať už vypůjčeným nebo těm, které má doma ve své knihovničce.
 Potom si děti napsaly, ilustrovaly a svázaly svoje vlastní knížky. Téma si každý vybral podle svých zájmů. A tak vznikly knihy pohádkové, knihy o dinosaurech, o přírodě, o rytířích, princeznách či zvířátkách.
Poté nám paní knihovnice ukázala prostory, ve kterých vládne a dala nám i možnost trošku to tu prošmejdit.
A tak se prvňáčci seznámili i s dětským oddělením knihovny a prohlédli si knížky pro začínající čtenáře. Knihy je moc zaujaly. Ve skupinkách brali z polic stále nové a nové knihy, a tak vzal pořádek v regálech trochu za své.
Návštěva se všem moc líbila. Děti se hned těšily, až si s rodiči zajdou vypůjčit první knihu a také až příští měsíc znovu vyrazíme do knihovny.

Třídní učitelka Jana Dvořáková