Naše škola

V pondělí 1. října se v první třídě točilo všechno kolem školy.
Jelikož je to už měsíc, co prvňáci navštěvují školu, už se tu pěkně rozkoukali, skamarádili se se svými spolužáky, ale i s dětmi z jiných tříd. Spoustu jsme si toho o škole již pověděli a dokonce okoukli i školu ze všech stran. Tento den měl za úkol shrnout všechny naše poznatky, utřídit získané informace a ukázat, že školák se neztratí ani ve velké škole a zná i pravidla chování jako každý správný školák.
Naše hravé dopoledne začalo písničkou, no jakou jinou než „Naše škola.“ Potom nás čekalo povídání o škole, o tom jak vypadá zvenku i uvnitř, jak se máme chovat při vyučování či o přestávce. No a poté jsme se vydali na exkurzi po naší škole a prošmejdili jsme každičký koutek. Po cestě jsme navštívili i paní ředitelku. Na závěr jsme se ještě stavili dočerpat energii do školní jídelny, kde nám naše paní kuchařky připraví vždy něco dobrého.
Po návratu do třídy jsme se tak posíleni mohli pustit do další práce. Čekalo nás plnění úkolů ve skupinkách a nakonec výtvarné ztvárnění naší školy.
Myslím, že si za celodopolední práci všichni zasloužili pochvalu a malou odměnu v podobě jedničky na závěr.
                                                                                                   Tř.učitelka J. Dvořáková