Hezké podzimní chvilky v knihovně

Mít knihovnu vedle naší školy je skvělá věc. Naši žáci ji navštěvují v době, kdy čekají na kroužky nebo na odpolední vyučování. Někteří se tam zastaví cestou ze školy proto, aby se podívali, zda tam na ně v regálech nečeká nějaká zajímavá kniha, která se jim ještě nedostala do rukou.
     Naše třída knihovnu také ráda navštěvuje. Slečna knihovnice má vždy připravený krásný program. V letošním roce jsme si vybrali tři témata: Vesmír, Tajemství proutěného košíku a Detektivní záhada v knihovně. V tématu Vesmír jsme vyhledávali zajímavé informace o planetách a od slečny knihovnice se dozvěděli plno zajímavostí, které jsme v knihách nenašli. V tématu Tajemství proutěného košíku jsme slyšeli poutavé vyprávění o autorce a rozebírali jsme jednotlivé příběhy. Nejzajímavější a nejzábavnější pro nás byla Detektivní záhada v knihovně, kde jsme podle stop hledali pachatele.
     V lednu nás čekají další návštěvy a my se na ně budeme moc těšit.
                            Za třídu 5.A zapsala Andrea Lacinová