Vánoce u prvňáčků

Poslední předvánoční týden na naší škole u prvňáčků začal návštěvou knihovny. A jelikož se nám Vánoce již kvapem blíží a už nám pomalu ťukají na dveře, povídání v knihovně začalo o tom, co děláme o Vánocích a jaké dodržujeme zvyky a tradice. Proč Vánoce slavíme jsme se dozvěděli ve vánočním příběhu, který nám četla paní knihovnice Mrázová a my jí ho pomohli dovyprávět. Nakonec jsme se pustili do vyrábění vánočního kapříka. A že se nám všem opravdu moc povedl! Na závěr nám zbyla ještě chvilička času na prolistování krásných knížek, kterých je v knihovně opravdu spousta.
Ve čtvrtek vyrazíme do Spektra na pohádku a okoukneme vánoční stromečky, na jejichž zdobení se každoročně podílejí i děti z naší školy.
Páteční dopoledne si užijeme v naší třídě opravdu slavnostně. Zakousneme se do vánočního cukroví, nakreslíme přání, rozbalíme dárečky a zazpíváme koledy.

Krásné Vánoce v klidu, zdraví a v pohodě přejí prvňáčci a J. Dvořáková