Den zdraví ve 2. A

Začali jsme tím, že si děti za pomoci rodičů přichystaly do školy zdravou svačinu. Všechny to zvládly výborně a v krabičkách si přinesly celozrnné pečivo, sýry, kvalitní šunku, ovoce, zeleninu, oříšky nebo cereálie. Nechyběly ani zdravé nápoje.

Potom jsme společně sestavili pyramidu zdravé výživy, luštili jsme křížovku a malovali jsme obličeje, které tvořily samé zdravé, nebo nezdravé potraviny. Při tělocviku jsme poctivě cvičili, soutěžili jsme a pořádně jsme se zapotili při naší oblíbené „záchrance“.

Jednoznačně nejlepší částí čtvrtečního dopoledne byla výroba veselých chlebíčků. Děti si chlebíky samy namazaly, nakrájely si zeleninu a sýr a potom si plátky vyzdobily. Nakonec se do svých výtvorů s chutí pustily a během chvilky se po chlebíčkách jen zaprášilo.

Při rozhovoru o zdravé výživě jsme se shodli na tom, že zdravé potraviny máme rádi, ale nedovedeme si představit, že bychom se úplně vzdali potravin nezdravých, především sladkostí. Řekli jsme si, že je důležité jíst všechny potraviny, některé více, některé méně, nepřejídat se, a když už nějaký ten přestupek proti zdravé stravě uděláme, více si zasportujeme nebo si další den dáme o jedno zdravé jídlo víc.
Den se moc vydařil, děti pracovaly „jako draci“ a už se můžeme těšit na další projekt, který nás čeká v březnu.
                                                                                                                                                      Radka Panská