Alt nebo soprán

Třetí únorové úterý rozezněly naši hudební třídu rozličné tóny. Jako každý rok se konalo školní pěvecké kolo – Superstar.
Snad každý, kdo se někdy musel projevit před publikem, si dokáže představit, jakou trémou trpěli zpěváci a zpěvačky před svým vystoupením.
Zahájili ti mladší, šesťáci a sedmáci. Rozhodně se nedá říci, že zpívání je výsadou děvčat. O velké osvěžení se postarali rovnou 3 kluci s lidovkou, Rammsteiny i písní ostatním známou  „Když nemůžeš, tak přidej“. Zazněla kytara, ukulele i doprovodná hudba. Velká pestrost, mnoho trémy.
Nejlepší umístění patřilo nakonec těmto děvčatům: 3. místo Nele Brožové, 2. místo Veronice Šmejkalové a vítězkou se stala Kateřina Kolací.
Ve starší kategorii jsme se my, porotci, pořádně zapotili s hodnocením. Vyslechli jsme 5 písní v angličtině a některé z nich byly natolik emotivní, že jsme zamáčkli i slzu dojetí.
Zvítězila starší z rodiny Šmejkalových  – Vendy, která nádherným sopránem zazpívala písničku „The Power of the Love“.  Skvělým altem se k druhému místu prohoupla Viktorie Černá a největší odpich s písničkou od skupiny Queen  předvedla třetí v pořadí Štěpánka Máchová.
Za skupinu porotců, kteří mají tuto akci rádi a s potěšením chodí mezi školní pěveckou elitu, zapsala laická porotkyně - Petra Kukačková.