Ve znamení krásného slova

Předposlední únorové odpoledne tohoto roku se na druhém patře naší školy ozýval neobvyklý šum. Odstranit poslední drobnosti, dopilovat přednes a hlavně poprat se s nervozitou. Úderem 13. hodiny odstartovala již tradiční recitační soutěž s názvem Trocha poezie nikoho nezabije.
            Všechny příznivce uměleckého přednesu čekala pod řízením zkušené kantorky Blanky Voštové mnohdy dech beroucí vystoupení žáků dvou kategorií. Zatímco první z nich, kterou zastupovaly 6. a 7. ročníky, vybírali z repertoárů Jiřího Suchého, Jiřího Žáčka, Karla Jaromíra Erbena nebo i Emanuela Frynty, starší kategorie sáhla po náročnějších textech Fráni Šrámka, Jiřího Wolkera nebo francouzského spisovatele Moliéra. Každý výkon, který mohlo publikum vyslechnout, by si zasloužil stát na nejvyšší příčce pomyslné „bedny“. Nelehké a nezáviděníhodné rozhodování padlo na bedra poroty. Ta po zhodnocení všech hledisek vyřkla stanovisko. První dvě místa v mladší kategorii obsadila děvčata ze 7.A, a to Saša Palcová první a Maruška Bláhová druhou příčku, na třetí pozici svým přednesem dosáhl Štěpán Kadeřábek ze 6.A. V druhé kategorii si prvenství vybojovala Terka Kolací z 8.B a následující dva posty brali žáci 9.B, tedy druhé místo Adam Prchlík a třetí Gabča Veselá.
            Přestože s přibývajícím věkem je méně a méně chuti přednášet, doufáme, že i příští rok se najdou tací, kterým recitace přináší radost. Trocha poezie přeci nikoho nezabije…
Za porotce zapsala Petra Pychová