Noc s Andersenem a Albatrosem v sedmých třídách

Tento rok slaví nakladatelství Albatros 70 let od svého vzniku. Tomu byla věnována 29. 3.2019 další noc ve škole sedmých tříd. Přidali jsme se k více než 98 000 dětem z 21 zemí, kteří se do této akce zapojily.
 V 18 :00 hodin jsme se sešli před školou. Nejprve si všichni připravili ležení  ve své třídě a pak nás čekala první zahřívací aktivita – chůze handicapovaných.  Žáci si uvědomili po projití překážkové dráhy, jak obtížný život má člověk s handicapem. Po večeři se konala první čtenářská dílna. V knížkách vydaných nakladatelstvím Albatros jsme si četli a pak povídali, jak bylo v příběhu vyjádřeno prostředí. Druhá čtenářská dílna byla věnována mladému českému spisovateli s úplně netypickým českým jménem Charliemu Greenbergovi z Brna. V jeho dobrodružném příběhu Cesta mistra meče jsme spolu s hrdinou Alanem hledali vlastní cestu životem. Nakonec se všichni sedmáci sešli v tělocvičně, odkud začínala stezka odvahy. Mnozí měli veliké obavy, avšak bobříka odvahy zvládl každý. Plni dojmů jsme se uložili k spánku, který ovšem ještě hodnou chvíli nepřicházel. Ranní probuzení bylo proto náročné. Po závěrečném slovu jsme se v 8:00 hodin rozloučili a rozešli domů.
Všechno nejlepší, milý Albatrose!
Hana Hemerková