Čarodějné učení ve 3.A

Na jeden den se naše třída proměnila na ráj čarodějek a čarodějů...

30. 4. se tradičně pálí čarodějnice, a tak jsme se letos rozhodli, že začneme kouzlit už od rána.

Kdo chtěl, dostavil se do školy v převleku. Skupinové vyučování se neobešlo bez nutnosti spolupráce, trpělivosti a tvořivosti.

Bylo potřeba vyluštit šifru, najít úkol a ten následně splnit.
Úkolů bylo 6, a tak se naši kouzelníci museli pěkně ohánět, aby vše stihli.
Čekalo je vytvoření čarodějného domu, zvíře na stromě a další úkoly. Největším oříškem bylo asi vymyšlení pohádky či příběhu o čarodějnici.
Výsledkem byly velmi zdařilé výtvory, při kterých jsme se od srdce zasmáli.

Celý den děti zaznamenávaly do své čarodějné knihy, kterou ozdobily také obrázky.

Čarodějné učení jsme si pěkně užili a možná k nám čarodějnice a kouzelníci dorazí i za rok! Necháme se překvapit!

Martina Klímová