Výtvarná soutěž na téma Káva

     Soutěž probíhala během února, března a dubna nezávislým hlasováním návštěvníků kavárny, kteří mohli dávat své hlasy více než dvaceti  bezejmenným očíslovaným obrázkům, které stále krášlí tamní stěny. Zúčastnil se celý druhý stupeň naší školy a z toho vyplývá, že velice pěkným výsledkem bylo již dostat se mezi zmíněných něco málo přes dvacet prací v užší soutěži. 
     Kavárník, pan Josef Pluhař, se rozhodl ocenit pět nejlepších sladkým potěšením. Všech pět dětí dostalo drobné sladkosti a k tomu 4. a 5. místo zákusek dle svého výběru z nabídky kavárny, 3. místo větrník, 2. místo větrník XXL a 1. místo větrníkový dort. 
     A jak soutěž dopadla? 5. místo obsadila Vendy Šmejkalová s citlivě provedenou kaligrafickou prací šálku kávy. 4. místo získala Kája Klášterková s detailně temperami vymalovaným interiérem fantazijní kavárny. Na třetí místo vystoupila Zuzka Zíková s další pečlivě a detailně propracovanou kaligrafickou perokresbou kávy a zákusku, druhé místo vybojovala krásně uvolněně provedená poslední kaligrafická práce šálku s čajem Míši Koblihové a vavříny vítězů si odnesla dáma u stolečku, provedená kresbou tuší a perem, kolorovaná akvarelem od Adrianky Holušové. 
     Všem vítězům ze srdce gratuluji a bojovníkům, kterým to tentokrát nevyšlo na stupně vítězů dodávám naději a elán do další práce, neboť spolupráce s kavárnou u Josefa dále pokračuje a již vymýšlíme téma pro další výtvarnou soutěž se sladkými odměnami na školní rok 2019/2020.
Srdečně všechny zvu, aby se přišli podívat na vítězné obrázky "naživo", budou ještě měsíc vyvěšené.
                                                                                                                                                                                                              Pavla Vrkočová