Vítej, léto!

V úterý 4. června 2019 úderem páté hodiny rozezněla sezimoústecké Letní kino Hilton symbolicky zvolená píseň Pátá ze známého filmu Rebelové. Do jejích rytmů se to na pódiu začalo hemžit skupinkami žáků, které byly sladěné do stejnobarevných úborů. Začala již tradiční letní akce, oblíbený hřeb celoročního snažení našich zájmových kroužků.
          Celým programem provázela ostřílená moderátorka Mgr. Andrea Lacinová. Bez její osoby si mnozí tuto slávu už neumíme ani představit. Po proslovu paní ředitelky se na scéně střídali malí i velcí, a to napříč všemi devíti ročníky. Sportovní čísla mažoretek a roztleskávaček se střídala s ukázkami našeho pěveckého sboru, jenž léta vede uznávaná sbormistryně Mgr. Jarmila Hlubinková. Při vstupu všechny příchozí okouzlily výtvory kroužků Keramiky, Dovedných rukou nebo třeba i Paličkování.
          Bohužel počasí letos stálo proti nám, neboť po úmorném vedru, které kromě přítomných mělo neblahý vliv i na hudební nástroje, se nebe zatáhlo a počalo ronit slzy. Děvčata, která již studují střední školy, si však svůj okamžik slávy nenechala ujít, a přestože déšť stále zesiloval, své vystoupení si náležitě užila.
          Velmi nás mrzí, že jsme nemohli zhlédnout všechny připravené výstupy. Avšak při těch, jež jsme viděli, se mnohým až tajil dech. Věřím však, že rozmar počasí účinkující nikterak neodradil od krásných výkonů a příští rok si je opět budeme moci vychutnat do sytosti.
Za zúčastněné zapsala Petra Pychová