Dubínek ve Waidhofenu

V rámci projektu „Dětský lidový tanec Interreg Volkskultur ATCZ" navštívily 2. června 2019 děti z folklorního souboru Dubínek Rakousko. V malebném městečku Waidhofen an der Thaya mohly konečně ukázat, co se společně se svými rakouskými kamarády na workshopu v Kremsu naučily. Ve společném pásmu byly zařazeny lidové písně a tance jak z Rakouska, tak i z Jižních Čech a Horácka. Všechny děti na pódiu odtančily všechny tance s velkým nasazením a od diváků sklidily obrovský potlesk. Velkou radost to udělalo nejen nám a rakouským kamarádům, ale i muzikantům a vedoucím, kteří celý program sestavovali. Byla to krásná akce, pro všechny velice inspirující a zajímavá a my se budeme těšit na další setkání, které se koná v měsíci září v Třebíči.
                                               Za DFS Dubínek zapsala Andrea Lacinová