Olympiáda na 2. stupni

Dne 7. června 2019 vzplanul poblíž našeho školního hřiště pomyslný olympijský oheň. Konala se již tradiční akce, která oslavuje Mezinárodní den dětí. Všichni nadšení sportovci si mohli vybrat minimálně dvě z nabízených disciplín. Výběr byl bohatý – od běhu (60m, 200m, 800m, štafety), přes vrh koulí a hod kriketovým míčkem až po skok do výšky a dálky. Kdo zrovna nepodával sportovní výkony, fandil, aby podpořil své kamarády a spolužáky. Zejména při běhu byla neuvěřitelná atmosféra, jíž se nechali stáhnout i mnozí kantoři, kteří zajišťovali výsledky a dohled nad zásadami fair play. Jakousi třešničkou na dortíčku byla poměrně oblíbená disciplína s názvem „cvoci“. Na start tohoto dvoukilometrového běžeckého úseky se kromě zhruba šedesátky žáků postavili i učitelé. Smekám klobouk nad výkony všech sportovců, při mnohých se nám až dech tajil. Avšak na cenné kovy mohli dosáhnout skutečně jen ti nejlepší. Zbývající odcházeli alespoň s dobrým pocitem ze sportovně stráveného dopoledne. Přeci jen – není důležité vyhrát, ale zúčastnit se.
Za sportovce a pedagogy 2. stupně zapsala Petra Pychová