Zdravá pětka

Jak poznáme zdravého člověka? Tak začalo povídání s paní Lucií Balounovou, která za námi přijela, aby nám o zdraví povídala.
Dozvěděli jsme se, že zdravé tělo je důležité proto, aby nám bylo dobře a mohli jsme se bezstarostně smát i na naše okolí. A že právě zdraví, spokojenost, štěstí a úsměv jdou spolu pěkně ruku v ruce.
A co máme jíst, abychom byli zdraví, naše tělo správně fungovalo a bylo nám dobře? Hlavně ovoce a zeleninu, která v našem těle funguje jako taková policie, čistí naše bříško a dodává nám energii.
Na závěr jsme se měli možnost přesvědčit o tom, zda jsme byli pozornými posluchači a zahráli si takovou malou vědomostní soutěž.
No a abychom nebyli jen u povídání, připravila si pro nás paní lektorka i talíř plný zdravých dobrot, abychom do zbytku dne načerpali trochu té energie a doplnili do našeho těla policajty, kteří vyženou zlé čarodějnice, co do našeho těla přiletěly nezdravou stravou. A než jsme to všechno snědli, zahráli jsme si na umělce a vytvořili zeleninový obrázek.
A protože se blíží konec školního roku a čeká nás zúčtování v podobě vysvědčení, za dnešní práci si všechny děti včetně paní učitelky vysloužily také takové malé vysvědčení „Zdravé pětky“ – se samými pětkami!!!
Paní Balounové moc děkujeme a doufáme, že se spolu znovu setkáme na dalším programu o zdraví.
                                                                      Třídní učitelka J. Dvořáková