Šesťáci na startu druhého stupně

Začátek letošního roku se nesl pro žáky našich šestých ročníků v duchu krátkého pobytu v přírodě. Zúčastnili se tradičního třídenního seznamovacího kurzu s názvem Start. V pondělí 9. září jsme naši seznamovací plavbu zahájili na Letní základně Palcát v Plané nad Lužnicí. Již od rána se na nás obloha mračila a skrápěla naše ramena svými slzami. Díky výbornému zázemí jsme se nenechali od našich činností odradit a přesunuli je kluboven. Když se pak v pozdním odpoledni déšť navolil, mohli jsme vyrazit do lesa. V úterý nás pak překvapilo již od ranních hodin slunné počasí, nejinak tomu bylo i ve středu. Všechny tři dni jsme se navzájem představovali, poznávali se, seznamovali s novými tvářemi a také si samozřejmě hráli. Náš cíl byl jasný – co nejlépe poznat své vrstevníky a spolužáky a naučit se s nimi spolupracovat a řešit různá úskalí. Věřím, že se nám to všem podařilo, neboť většina z nás se vracela usměvavá, spokojená a často i s novými kamarády. Tři dni utekly jako voda a nyní se opět všichni vracíme do rozjetého školního roku.
Za zúčastněné zapsala Petra Pychová