Druhý stupeň na Broadway

Ve středu 23. října 2019 se celý druhý stupeň ZŠ Školní náměstí ocitl na Broadway. Nevydali jsme se však za daleký oceán, jak by název napovídal, nýbrž naše kroky směřovaly ke Spektru, kde nás těmi největšími skvosty newyorských muzikálů provedlo Divadlo Slunečnice Brno.
          Zhruba hodinové představení se pyšnilo poměrně volným konceptem, jenž také umožnil některým našim žákům a kantorům spočinout na prknech, která znamenají svět. Přestože tóny prvních písní muzikálů Vlasy nebo Kočky nebyly pro mladší ročníky příliš známé, jakmile zazněla populární píseň Unchained Melody, již proslavil muzikál Duch, představení vzniklé na motivy stejnojmenného filmu, došlo k výraznému zlomu. Následné hity Abby, Queenů nebo ze Lvího krále znalo široké obecenstvo, které bylo kromě zpěvu vyzváno i k tanci. A tak se ve Spektru odehrála jedna velká party, z níž bylo pro mnohé velice náročné odejít.
          Celá show většinu publika nadchla. Žáci i přítomní dospělí oceňovali nejen velice kvalitní pěvecké výkony, ale i poměrně netradiční způsob uspořádání a originální kostýmy dokreslující původní děj. Závěrem nám nezbývá než doufat, že nám bude umožněno vidět další představení z repertoáru výše zmíněného hudebního divadla a opět si do sytosti vychutnat obdobnou party.
Za kolektiv učitelů 2. stupně Petra Pychová