Prvňáčci v knihovně

Školní rok se již rozjel naplno, a tak byl nejvyšší čas, aby i naše první třídy navštívily knihovnu, kterou máme hned za humny.
Z nabídky programů pro první třídy jsme si vybrali „O pejskovi a kočičce“. Hned po přivítání a zadání úkolu paní knihovnicí se děti rozběhly po psích a kočičích tlapičkách a vyhledaly všechny označené knížky, na kterých si ukázaly, jak jsou podle barev roztříděné a pro kterou věkovou kategorii jsou určené.
Potom následoval program „O pejskovi a kočičce“. Děti se seznámily s autorem této pohádky, hledaly na omalovánkách rozdíly, vyráběly hlavičku pejska a kočičky z papíru, pekly dort a poslouchaly na pohodlné pohovce předčítání z knížky.
Všem dětem se v knihovně moc líbilo a již se těší na další návštěvu.
                                                                                                          B. Faladová, A. Lacinová