Projektový den na druhém stupni

Ve středu 20. listopadu 2019 se třídy na druhém stupni proměnily v několik interaktivních místností. Konal se preventivní program ve spolupráci s projektem EXIT TOUR.
          Den započal poměrně netradičně v tělocvičně. Moderátorské pozice se ujali ostřílení lektoři Jiří Folta a Vladimír Vácha. Seznámili nás nejen s jednotlivými body programu, ale zahrála nám i britská kapela Crossfya. Po svačince se všichni žáci z druhého stupně v rámci skupinek, které utvořily jednotlivé třídy, vydali na dvě série přednášek a workshopů. Seznámili jsme se nejen s problematikou poruch příjmů potravy, kouření, nemoci AIDS nebo rasismu, ale mohli jsme se vydat také po stopách historických hrdinů, popovídat si o vztazích s rodiči, uvědomit si rizika počítačového světa, nebo si interaktivně užít hodinu angličtiny. Celý program jsme pak zakončili opět v tělocvičně, zhodnotili dopoledne a svůj prostor dostala také zahraniční dvojice interpretů, která byla všem z ranního programu známá.
         Celé dopoledne jsme poslouchali, povídali si a občas i hráli. Naším cílem bylo porozumět daným tématům, vytvořit si na ně vlastní názor, uvědomit si své slabé stránky a hlavně se vyvarovat rizikům, díky nimž bychom mohli ohrozit naše zdraví. Programy byly připraveny velice poutavě a z reakcí našich žáků bylo zřejmé, že je zaujaly a většina si toto netradiční dopoledne užila.
Za učitele 2. stupně Petra Pychová