Týden s lyžemi Lipno 2020

Každý rok naše škola pořádá lyžařský zájezd pro sedmý ročník. V letošním roce začínal v neděli 9.2. a trval do pátku 14.2.  Odjížděly tři třídy, takže nás tam bylo opravdu moc. V neděli 9.února jsme po dvou hodinách cesty dorazili do cíle. Horská chata Lanovka se nacházela hned vedle jedné z mnoha sjezdovek na Lipně, na svah jsme tedy nemuseli chodit tak daleko. Hned ten den jsme se roztřídili do skupin podle toho, jak kdo umí lyžovat.
Celí natěšení jsme v pondělí ráno vyrazili v lyžařském na svah. Lanovka jela, třebaže se blížila vichřice Sabina. Zkušenější lyžaři vyjeli nahoru, ale to bylo také to poslední, co na ně z lyžařského výcviku ten den čekalo.  Jedna skupina dokonce sjela na druhou stranu kopce a pak je čekalo sundání lyží a výšlap zpět. Naštěstí obsluha lanovky toto družstvo nenechala vyšlapat ve sjezdových botách až nahoru a družstvo na skútru po částech vyvezla. Odpoledne jsme vyšli na procházku, ale stromy se ohýbaly až k zemi a vítr nás málem odfoukl. Nezbylo, než se vrátit na chatu a věnovat se společenským hrám. Další den to nebylo o nic lepší a ani horská služba nedoporučila vyjít na svah. Jen nelyžaři u paty kopce trénovali první cviky, jak zacházet s lyžemi. Konečně odpoledne mohl začít výcvik, jak se patří. Dokonce napadl i sníh. Začátečnická skupina se začala zlepšovat tak, že zvládala první obloučky a mohla se přesunout na lepší kopce a zkoušet to tam. Pády byly jak na lehčí sjezdovce, tak i na té náročnější. Všichni červení, modří, oranžoví, růžoví a žlutí se však zdokonalovali více a více. Ve středu se konala diskotéka. Tančili bychom nejraději co nejdéle, ale učitelé nás zahnali na pokoje ve 21:15, protože další den měl proběhnout slalomový závod a na něj jsme museli být v dobré kondici. Ve čtvrtek večer proběhlo vyhlašování vítězů a pasování na lyžaře. V pátek se též sjezdovalo, třebaže kvalita sněhu se díky oblevě velmi zhoršila. Také se balilo a odjíždělo domů za rodinami.
I přes omezení pobytu na sjezdovkách díky přírodním živlům se lyžařský kurz líbil. Jídlo bylo dobré, naučili jsme se lyžovat nebo se v lyžování zdokonalili, také se nikomu nic nestalo. Týden jsme si moc užili a zanechal nám spoustu krásných vzpomínek. Klidně bychom se tam vrátili.
Podle vzpomínek žáků zapsala Hana Hemerková