Výtvarná soutěž v kavárně u Josefa

V období od Nového roku do neděle 20.6. 2021 byly v kavárně u Josefa v Sezimově Ústí na hotelu k vidění nejlepší práce našich sedmáků, osmáků a deváťáků na téma Sezimovo Ústí. I přesto, že výstava byla z velké části poznamenaná karanténními opatřeními z důvodu pandemie covidu-19, přesto se na jejím konci již podruhé podařilo uspořádat výtvarnou soutěž o sladké ceny.
     Každý ročník měl toto téma přizpůsobeno tak, aby práce, které vznikaly, byly nejen výtvarně zajímavé, ale aby též měly i návaznost na zajímavý výtvarný styl v dějinách umění nebo jiný školní předmět. Např. devátý ročník tvořil podle výtvarného stylu surrealismus obrázky s tématem "Sezimovo Ústí nereálné". Děti měly za úkol výtvarně si poradit s černobílými kopiemi fotografií Sezimova Ústí.
     Osmáci pro změnu použili geometrii, když tvořili "Dveře do Sezimova Ústí". Za dveřmi, které jsou otevírací, se objeví nějaký výjev z našeho města, což divákovi umožňuje zajímavý interaktivní přístup, při němž si může dveře sám zavřít či otevřít.
     Sedmý ročník se dozvěděl něco málo o perspektivní zkratce kreslením obrázku "Sezimovo Ústí kolem dokola" vypadajícího, jako by se divák díval z náměstí plného domů vzhůru do nebe.
     Velké poděkování patří kavárníkovi panu Josefu Pluhařovi, který nám umožnil výstavu v prostorách své kavárny uspořádat a jak sám říkal, i jeho těší, že děti dostanou možnost zviditelnit nejen sebe, ale i svou školu prostřednictvím výstavy. Za to, že navíc jeho kavárna byla ochotna uspořádat i výtvarnou soutěž o nejlepší práce a věnovala do této soutěže hodnotné ceny ve formě tří dortů pro první tři místa a zákusků pro 4. a 5. místo, za to děkujeme dvojnásob.
     Vzhledem k tomu, že výtvarná soutěž zde letos proběhla již podruhé a pan Pluhař byl pro vymyslet další spolupráci i příští školní rok, vypadá to, že se nám v Sezimově Ústí zrodila hezká tradice.
     A vítězové? 5. - 3. místo obsadili žáci 9.C: Pátý David Jan Serbin s výjevem z vesmíru, 4. místo Sofia Dimitrova s pyramidami na poušti a první stupeň vítězů - 3. místo získala Kateřina Kolací se zajímavou sloní hlavou. Na druhém místě se umístilo děvče ze 7.B - Veronika Heřmánková s měkce vystínovaným Sezimovem Ústí kolem dokola. Celkovým vítězem na bedně se stal Tomáš Slavík - 8.B se secesně vyhlížejícími dveřmi do Sezimova Ústí. Vítězům velká gratulace a dobrou chuť!
                                                                                                                                                                                                   Pavla Vrkočová