Vánoce v naší třídě

V úterý 12.prosince jsme s rodiči poseděli při vánočním vyrábění. Děti nejdříve předvedly básničky a písničky, které se ve škole naučily. Ze začátku se trochu styděly, ale veškeré zábrany po chvilce zmizely a v závěru už se děti rozjely naplno. Potom si s pomocí rodičů vyrobily sněhuláčka a hvězdu. Byl to moc příjemný podvečer.

V posledním týdnu si při výtvarné výchově děti nakreslily a samy napsaly své první přáníčko pro rodiče. V kině jsme zhlédli pohádku Velká oříšková loupež a potom jsme vzdor nepříznivému počasí vyrazili k oboře na Nechybu, abychom udělali hezké Vánoce také zvířátkům. Nadělili jsme jim jablíčka a mrkvičky.

Poslední den před Vánocemi jsme si udělali tzv. pohodový den. Zahájili jsme ho zpíváním koled společně se všemi dětmi z 1. stupně. Ve třídě jsme si pak zatančili s koštětem, při hrách jsme trénovali paměť, dívali jsme se na krátké vánoční pohádky, vyráběli jsme sněhuláky a měli jsme i vánoční tombolu. Celou dobu jsme mlsali výborné cukroví od maminek. Dopoledne bylo moc hezké, ale všichni byli netrpěliví. Nemohli se dočkat, až se rozejdou domů a ještě víc se přiblíží Vánoce.

Přeji všem dětem i rodičům krásné vánoční svátky a mnoho zdraví, pohody a radosti v novém roce.
                                                                                                                                            Radka Panská