Loučení se Slabikářem

A vyplatilo se. Všichni prvňáčci zvládli čtení výborně, čtení je baví a mnozí z nich už dokonce přečetli několik knížek. Proto v úterý 12. června předvedli své čtenářské umění svým rodičům a prarodičům, paní knihovnici, ale především královně Říše čtenářů.
Na začátku svého vystoupení děti přivítaly všechny přítomné básničkou. Potom zazpívaly písničky, které se naučily při hudební výchově, a zatančily mazurku. Děvčata předvedla, co se naučila v kroužku mažoretek a roztleskávaček.
Pak už přišla na řadu písmenka. Prvňáci přednesli básničky, které je při učení písmenek doprovázely, a každý přečetl kousek pohádky. Královně se jejich vystoupení líbilo a uznala, že jsou opravdovými čtenáři a jsou připraveni stát se rytíři Řádu čtenářského. Společně přednesli slib a poté je královna slavnostně pasovala na rytíře. Všichni byli odměněni jmenovacím listem, knihou a samozřejmě obrovským potleskem.
Odpoledne v knihovně se dětem moc povedlo a všem se líbilo. Teď už nezbývá než věřit, že dětem chuť číst a radost ze čtení zůstane až do dospělosti.