Malý čtenář - 1. část

Každý den chodíme do školy okolo nové knihovny, která nás velice láká.
Děti, které chodí do družiny, už byly v knihovně s paní vychovatelkou, ale protože jedna návštěva je málo a některé děti tam dokonce ještě nebyly vůbec, vyrazili jsme.

Výborné je, že jsme mohli jít rovnou ze školy a nemuseli jsme se převlékat. Paní knihovnice nám nabídla měkké sezení a my jsme se při poslechu pohádek, které nám četla, cítili opravdu dobře.
Děti pak odpovídaly na otázky - jak se chovat v knihovně, co můžeme dělat s vypůjčenými knihami, jak na ně dávat pozor, na jak dlouho si je nechat doma atd.
Po přesunu ke stolkům nás čekala výroba knížečky, kterou jsme si začali vybarvovat a vytvářet v knihovně, ale dodělávali jsme ji i po návratu do třídy.
Největší zábavou ale jistě byla možnost rozejít se po knihovně a vybírat si a prohlížet knížky. U toho bychom jistě vydrželi dlouho, ale čas byl neúprosný.

Slíbili jsme si, že se sem zanedlouho opět vrátíme. To nás už bude možná čekat i odměna pro malé čtenáře.
Necháme se překvapit!

M. Klímová