Projekt ZDRAVÉ ZUBY

Ve středu 29. března 2017 proběhl v prvních třídách projekt „ZDRAVÉ ZUBY“.

Kdo je to dentální hygienistka a co je její práce? Děti, víte, jak se máte správně starat o své zoubky? Jak často a jakým způsobem zoubky čistit? „Děti… pozor na bacila Cecila!“

Dentální hygienistka se stará o prevenci dutiny ústní. Vyšetřuje zuby a dásně, dává instruktáž čištění zubů, odstraňuje zubní kámen, provádí bělení zubů a další. Hygienistka nevrtá ani netrhá zuby, to je práce zubního lékaře. Jejím hlavním úkolem je naučit pacienta pečovat o své zuby a dásně. Čištění musí být pravidelné, správnými pomůckami a správnou technikou. Pouze tak můžeme předejít důsledkům špatné ústní hygieny – tvorbu zubního kamene, zánětu dásní, zubního kazu…

To vše a mnoho dalšího nám přijela přednést Bc. Jana Smažíková – dentální hygienistka.
Pro prvňáčky bylo připravené „loutkové divadlo“. Nejprve se dozvěděli, co se stane, když budou jíst hodně sladkostí a nebudou si čistit své zoubky. Co je pro ně zdravé a co naopak nezdravé.
Děti pracovaly ve skupinách a v závěru si vyzkoušely správné čištění zubů.

Prvňáčci obdrželi od paní hygienistky - kartáček, pastičku, omalovánky. Děkujeme za dárečky a za pěkně připravený program. Budeme se těšit na další setkání.

(Více fotografií najdete v části "Aktivity".)

Tř. uč. P. Vítková